Oksijen ve Ozon Terapisi

Oksijen terapisi veya oksidatif terapiler ve terapötik kullanımları arasında; otohemoterapi, aurikülar insüflasyon, kolonik, kas içi, damar içi, ozonlanmış zeytinyağı, ozonlanmış buhar, ozonlanmış su, rektal insüflasyon bulunmaktadır.

Ozon ve oksijen terapisini içeren ifadeler, sağlık beyanı olarak ele alınmamalıdır. Sadece eğitimsel amaçlarla konu edilirler. Ozon terapisi sadece eğitimli uzmanlar veya doktorlar tarafından uygulanmalıdır. Herhangi bir alternatif uygulamaya başvurmadan önce doktorunuza veya yerel ve yasal yetkililere danışmalısınız.

Ozon terapisi yeni bir teknoloji değildir. Bu uygulamalar dünya çapında alternatif sağlık uzmanları ve veteriner klinikleri tarafından 50 yıldan bu yana kullanılmaktadır. Doktor ve veteriner kliniklerinde bakteri ve viral enfeksiyonlar için işe yaradığı kanıtlanmış olup, ağrı için yan etkisi en az olan uygulamadır.

İnsanlarda bağışıklık sistemi, uygun oksijen seviyesinde iken zirvededir ve böylelikle pek çok hastalığı ve sağlık problemlerini önler. Ozon terapisi alternatif tıpla yeniden önem kazanmıştır. Zira bakterilere, mantarlara, iltihaplanmaya, parazitlere, virüslere ve tümöre karşı etkilidir.

Ozon ve oksijen tedavisi bilinen en güçlü ve çok yönlü tedavilerden biridir. Araştırmalara göre; yirminci yüzyılda, en çok Avrupa’da ve dünyanın diğer bölgelerinde etkisi görülmüştür. Ozonun vücudun her bölgesine faydası dokunmaktadır. Ozonun olumlu etkileri bakterileri, mantarları ve virüsleri etkisiz hale getirmiştir, dolaşımı güçlendirmiştir, tümör metabolizmasını bozmuştur ve oksijen metabolizmasını harekete geçirmiştir.

Oksijen ideal bir bağışıklık sistemi sağlanmasında ve sağlığın korunmasında çok önemli role sahiptir. Oksijen ve yiyecekler hücrelerin enerji üretmesi ve tüm fonksiyonlarını görmesi için birincil kaynaklardır. Oksijen ile enerji üretimi sağlıksız hücrelerin oksidasyonu ile olur.

Oksijen, vücudun tüm aktivitelerini düzenler. Düşünme, hissetme ve eyleme geçme becerimiz oksijen sayesinde oluşur. Enerjimizin yüzde doksan kadarı oksijenden sağlanır. Soluduğumuz oksijen iyi bir sağlık için en önemli unsurdur.

Ozon terapisi, uygun şekilde kullanılırsa zararsızdır ve hiçbir yan etki içermez. Oksijen seviyelerini uygun hale getirmekte en etkili onarım yollarından biridir. Vücudun pek çok bölgesine fayda sağlayarak bağışıklık sistemini uyarır.

Ozon terapisi tıbbi kliniklerde ve veteriner kliniklerinde pek çok şekilde uygulanır. Zira buralar bakterilerin ve virüslerin bolca bulaştığı yerlerdir ve dünyanın her yerinde muayenehane ve hastanelerde çözülmesi gereken bir sorundur. Mantar, maya, parazit, verem ve hava ile bulaşan diğer enfeksiyonların yayılımı da ozon üreten bir cihaz ile asgariye indirilebilir.

Ozon jeneratörlerin kullanımı pek çok sağlık sorunları ve hastalıklar (mesela parazitler, stafilokoklar, mantarlar) için iyi bir şekilde belgelenmiştir. Oksidatif tedavi rutin olarak pek çok ülkede uygulanır (mesela Almanya ve İsviçre). Ozon jeneratörü uygulamalarının yasal durumu ülküden ülkeye farklılıklar gösterir ve dolayısıyla herhangi bir alternatif uygulamaya koyulmadan evvel doktorunuza veya yerel ve yasal yetkililere danışmalısınız. Yasal durum veteriner klinikleri için bir sorun teşkil etmez.

Oksijen terapisi pek çok terapötik şekilde kullanılır ve vücudun her bir bölgesine faydalıdır. Ozon tedavisi alternatif tıpta en güçlü ve çok yönlü tedavilerden biri olarak bilinir ve sağlığın korunmasında hayati rolü vardır.

Oksijen (o2) ve yiyecekler hücrelerin enerji üretmesi ve tüm fonksiyonlarını görmesi için birincil kaynaklardır. Oksijen ile enerji üretimi sağlıksız hücrelerin oksidasyonu ile olur.

Oksijen terapisi veya oksidatif terapiler ve terapötik kullanımları arasında otohemoterapi, aurikülar insüflasyon, kolonik, kas içi, damar içi, ozonlanmış zeytinyağı, ozonlanmış buhar, ozonlanmış su, rektal insüflasyon ve hidrojen peroksit bulunmaktadır.

Sağlık için herkes alternatif tedavi seçeneklerini bilmek ister ve böylece hastalıkla savaşta en iyisini seçebilir. Seçme özgürlüğümüz yoksa, hiçbir şeyimiz de yoktur.

Bunlarada göz atmak isteyebilirsiniz...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış! İlk yorum yapan sen ol.
Yorumunuzu Bırakın Şimdi, alttaki tüm alanları doldurarak yorum yapabilir veya istekte bulunabilirsiniz. Ekibimiz mümkün olan en kısa sürede size geri dönüş yapacaktır.
Bölgesel Zayıflama ve İncelme