Zayıflama Diyeti

zayiflama diyetiAşırı kilolusunuz ve diyet yapmanız gerekiyor. İşte işin zor kısmı. Gereksinimlerinizi karşılayacak doğru zayıflama diyetinin bulunması. Yüzlerce, belki de binlerce farklı diyet var ve hangisinin size uyduğunu bulmak çok zor. Bir diyet planı seçerken unutmamanız gereken en önemli şey, her gün gerekli vitaminler ve mineralleri aldığınızdan emin olmaktır. Unutmamanız gereken ikinci şey sadece diyete bel bağlamamaktır. Fiziksel aktiviteler yaşam tarzınıza dahil olmadığında diyet tek başına işe yaramayacaktır. En iyi ve uzun süreli sonuçlar elde etmek için egzersiz yapmalısınız. Sadece tek tip yiyecekle sınırlanmış ve diğer yiyecekleri dahil etmeyen diyetlerden uzak durmalısınız. Aksi takdirde önemli vitamin ve minerallerden mahrum kalırsınız.

Burada size en uygun zayıflama diyetine karar vermek için ele almanız gerekenler etkenlerden bazılarını sunuyorum.

Karbonhidratlar önemlidir; çünkü size enerji verir.

Sıkı diyetler genellikle, az yemenizi veya hiçbir şey yemeden sadece sıvı içmenizi önererek hızlı ve etkili sonuçlar vaat ederler. Bu tarz diyet yapmak doğru değildir; çünkü metabolizmanızın işlemesi için yiyecekler gereklidir ve metabolizmanızın işlemesi de kilo vermenizi sağlayan en önemli faktörlerdendir.

Sizi günde belirli miktar kalori ile kısıtlayan diyetlerin bazıları etkilidir; ancak genellikle insanlar kötü yiyecek seçimi yapar ve tüm kalorilerini o yiyecekten alırlar. Vücutları için gerekli vitamin ve mineralleri sunan sağlıklı yiyecekleri yemezler.

Sağlıklı yiyecek seçimlerini bir egzersiz programı ile birleştiren zayıflama diyeti en iyi seçim olacaktır. Sizin için gerekli olan maddeleri alırken egzersizle kilo verme süreciniz hızlanır, aynı zamanda enerji seviyeniz yükselir.

Bir diyetteki önemli faktör, aç kalmamanız ve daha fazla yemek arzulamamanızdır. Eğer hep açlık hissediyorsanız, vücudunuz size bir şeylere ihtiyacınız olduğunu söylüyordur. Yiyecek alımınızı kısıtlayan diyetler genellikle vücudunuzu daha fazla yemek arzulayan bir konuma getirir. Bu durumda genellikle açlığa dayanamazsınız ve sağlıklı olmayan yiyeceklere yüklenirsiniz.

Piyasadaki her zayıflama diyetini burada ele almama imkan yok. İşin aslı, kilo vermek için her zaman belirli bir diyet seçmenize gerek yok. Yeme alışkanlıklarınızda sağlıklı seçimler ve düzenli egzersiz yapabilirsiniz. Aldığınızdan daha fazla kalori yakarsanız kesinlikle kilo verirsiniz. Bu da istediğiniz an kötü yiyecek seçimleri yapabileceğiniz anlamına gelmiyor. Kalorilerinizi yaktığınız sürece istediğiniz kadar sağlıklı yiyecek yiyebilirsiniz demek oluyor. Hiç aç kalmamalısınız. Zayıflama diyetinde bu çok önemli bir husus.

Bahsetmemiz gereken bir diğer nokta da bazı insanların açlık hissetmeden yemeleridir. Doymak bilmez iştahlarıyla bir takım yiyeceklere yönelirler. Eğer sinemaya gittiyseniz, fuayelerde daima atıştırmalık bir şeyler sattıklarını görürsünüz. Sımsıcak, bol yağlı patlamış mısırlar ve şekerleme resimleriyle gözünüzü alırlar. Kokularını almaz veya görmezseniz bedeniniz size yemeniz gerektiğini söylemez. Pisboğazlık genellikle açlıkla karıştırılır. Aralarındaki farkı öğrenmek, zayıflama diyetinizde size çok yardım edecektir.

Bunlarada göz atmak isteyebilirsiniz...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış! İlk yorum yapan sen ol.
Yorumunuzu Bırakın Şimdi, alttaki tüm alanları doldurarak yorum yapabilir veya istekte bulunabilirsiniz. Ekibimiz mümkün olan en kısa sürede size geri dönüş yapacaktır.
Bölgesel Zayıflama ve İncelme